“Budowa się kończy bezpieczeństwo NIGDY”

W dniach 23 – 29 maja, odbył się coroczny Tydzień Bezpieczeństwa na budowie.
Dziewiątej edycji przyświecało hasło “Budowa się kończy bezpieczeństwo NIGDY ” – wymowne słowa, które idealnie oddają ideę przedsięwzięcia. Oddziały TLC Rental, jak co roku aktywnie uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Inicjatywa podjęta z ramienia Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwiema na celu rozwój świadomości w zakresie przestrzegania i zachowania przepisów BHP w sektorze budowlanym. Podczas trwania TB przeprowadzane są szkolenia na temat środków ochrony zbiorowej oraz indywidualnej. Cel jest jeden – poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach.
Przedsiębiorcy, wykonawcy oraz kierownicy budowy mają okazję poznać najnowsze rozwiązania związane z tym tematem.

Jesteśmy firmą  ściśle związaną z budownictwem. Od lat obsługujemy największe inwestycje w kraju, dlatego wiemy, że jest to branża w której nie ma miejsca na pomyłki.

Tegoroczny Tydzień Bezpieczeństwa był  bardzo intensywny. Prezentację, które przeprowadziliśmy skupiały się na omówieniu zalet i funkcjonowania produktów TLC Rental.  Na szkoleniach rozmawialiśmy o  systemach zabezpieczeń budowlanych, w tym o:

Szczegółowo omówiliśmy elementy produktów oraz zasady ich prawidłowego zastosowania. Przedstawiliśmy również toalety przenośne TLC Rental, które stanowią podstawowy element zaplecza sanitarnego na budowie. W tym miejscu po raz kolejny chcemy podkreślić, że toaleta na placu budowy to nie przywilej pracownika, a obowiązek inwestora.

Budowa to miejsce, w którym bardzo łatwo o wypadek. Każdy pracujący w tym sektorze, musi przede wszystkim pamiętać, że jego indywidualne zachowanie bezpośrednio wpływa na pozostałą część ekipy. Taka postawa pozwala na uniknięcie zagrożeń.

O tym należy rozmawiać! Dzięki wydarzeniom takim jak Tydzień Bezpieczeństwa mamy okazję szerzyć i promować bezpieczne nawyki wśród pracowników budowlanych, ale również wśród przedsiębiorców, którzy są za nich odpowiedzialni.

Wszystkim, z którymi mieliśmy okazję się spotkać – dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Poniżej mała fotorelacja 🙂

GALERIA: