MAJ MIESIĄCEM BEZPIECZEŃSTWA Z MOBILNYMI SYSTEMAMI ZABEZPIECZEŃ BUDOWLANYCH – WARSZAWA

TLC Rental od zawsze kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo budowlane i promowanie bezpiecznych nawyków u pracowników budowlanych. Organizowane corocznie spotkania o tematyce bezpieczeństwa na placu budowy nie mogły odbyć się bez udziału przedstawicieli TLC Rental i naszych produktów.

W Warszawie odbyliśmy dwa spotkania – jedno w siedzibie Centrali PORR, drugie na terenie inwestycji „Osiedle Wiślany Mokotów”, oraz stworzyliśmy ekspozycję produktów w siedzibie Strabag BMTI w Pruszkowie.

Oba spotkania rozpoczęły się od prezentacji, podczas której handlowcy TLC Rental opowiedzieli o Grupie TLC – o historii, możliwościach, asortymencie, rozwoju na przestrzeni lat oraz planach na przyszłość. Następnie przeszli do prezentacji produktów zarówno tych sztandarowych jak ogrodzenia tymczasowe, systemy TAS i EPS czy schody kontenerowe, jak i o nowościach – systemie Sky Edge Protection System oraz Barierach PVC (HDPE).

Podczas prezentacji przedstawione zostały produkty zwiększające bezpieczeństwo pracowników na budowie:

Ogrodzenia tymczasowe pełne SMART, przezierne MOBILT i barierki ochronne CITY , które dzięki wielu wariantom znajdą zastosowanie zarówno na placach budowy jak i na terenach przemysłowych czy podczas robót drogowych. Lekka i wytrzymała konstrukcja ogrodzeń pozwala na sprawny montaż i bezpieczną relokację zgodnie z potrzebą.

System zabezpieczenia krawędzi EPS wraz z pełnym asortymentem  stanowiący idealne rozwiązanie zabezpieczające krawędzie budynków, otworów technologicznych, ciągów komunikacyjnych i innych miejsc, w których zachodzi niebezpieczeństwo upadku z wysokości zarówno ludzi jak i przedmiotów. Bogata gama akcesoriów pozwala dopasować system do aktualnych potrzeb i warunków panujących na placu budowy.

System tymczasowych schodów i klatek schodowych TAS, który dzięki modułowej budowie pozwala na zastosowanie w miejscach, gdzie istnieje potrzeba pokonania różnic w wysokości. Schody tymczasowe TAS są wykorzystywane jako biegi w klatkach schodowych, a po złożeniu mogą być wykorzystane jako kładki nad wykopami. 

Schody kontenerowe zostały zaprojektowane z myślą o kontenerach wykorzystywanych jako pomieszczenia biurowe i socjalne. Uniwersalność systemu pozwala na dowolną konfigurację w zależności od rozmieszczenia kontenerów i warunków panujących na placu budowy. Różne parametry obciążeń użytkowych pozwalają dobrać konstrukcję zgodnie z zapotrzebowaniem oraz wymaganiami bezpieczeństwa.

System Sky Edge Protection System (PORR, Pruszków) to kolejny produkt zwiększający bezpieczeństwo osób pracujących przy krawędziach, przede wszystkim podczas prac związanych z montażem szalunków. Może być również wykorzystany podczas załadunku i rozładunku pojazdów. Zastosowanie kotwicy SkyEPS wraz z uprzężą i urządzeniem samohamownym Falcon, pozwala pracownikowi na pracę na powierzchni prawie 230 m2 bez potrzeby odpinania się od urządzenia.

Bariery PVC (HDPE) (Budimex, Pruszków) stanowią doskonałą alternatywę dla oferowanych przez nas stalowych ogrodzeń tymczasowych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wytyczania ciągów komunikacyjnych, przy pracach instalatorskich czy podczas imprez masowych. Niska waga, brak ostrych krawędzi, wystających śrub czy nitów to największe zalety barier plastikowych. Barierki sprawdzą się również w miejscach gdzie występuje silne pole elektromagnetyczne, ponieważ ze względu na wykorzystanie polietylenu o wysokiej gęstości nie przewodzą prądu elektrycznego.

GALERIA: