Ogrodzenia Mobilt w centrum Katowic.

Górny Śląsk, region pielęgnowanych tradycji, pięknych i różnorodnych strojów ludowych, barwnych legend, smacznej, wielokulturowej kuchni i urokliwych familoków. Śląsk to fantastyczni ludzie, blues grający w sercach, szacunek do ciężkiej pracy, serdeczność oraz humor.

Zdjęcia, które zamieściliśmy dziś w fotogalerii przedstawiają ogrodzenia ażurowe naszej firmy, za którymi dojrzeć można Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Muzeum Śląskie oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Plac drzewny dawnej kopalni „Ferdynand” otaczający budynek NOSPR przekształcono w przestrzeń publiczną, bardzo chętnie odwiedzaną dziś przez turystów
jak i mieszkańców.  Jest ona niezwykle urokliwa dzięki wielowarstwowej strukturze, wypełnionej bogactwem barw i faktur, nawiązującej do historii, śląskiej tradycji oraz architektury.

Wieża szybu kopalnianego, zaadaptowana na wieżę widokową, jest dziś najbardziej rozpoznawalnym symbolem oddanej do użytku w 2015 roku nowej siedziby Muzeum Śląskiego. W głębi ziemi czekają na zwiedzających wystawy stałe i tymczasowe, a całkowita powierzchnia wystawiennicza wynosi aż 6 tys. m kw.
Niezwykle ciekawą jest wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. To wciągająca opowieść przez historię o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych, aż do roku 1989. Zwiedzający wchodząc przez symboliczną bramę kopalni Katowice, zostają porwani we wzruszającą podróż, oddającą skomplikowaną i trudną historię regionu. Realizmu dodaje sceneria, oprawa multimedialna oraz pomysłowe eksponaty.

Przeglądając galerię, za ogrodzeniami ażurowymi TLC Rental zobaczą Państwo również charakterystyczny Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Główne funkcje budynku określić można jako kongresowo-konferencyjną, wystawienniczą, targową oraz widowiskową. Posiada jednak także strefę dostępną całkowicie publicznie. Przejście łączące wejście od strony placu honorowego przed Spodkiem z wejściem od strony ulicy Olimpijskiej, przybrało formę skośnej, zielonej drogi przez dach budynku. W rzeczywistości robi ono spektakularne wrażenie.

Postawiliśmy więc nasze barierki Mobilt w samym centrum życia kulturalnego Katowic. Ustawione zostały tam w celu wygrodzenia terenu festiwalu „Tauron Nowa Muzyka Katowice”, który odbywał się od 28 czerwca do 1 lipca 2018. Znakomita muzyka, energia i świetni wykonawcy.

TLC Rental. Jesteśmy zawsze w centrum wydarzeń.

 

GALERIA

Oddział TLC Rental powiązany z artykułem:


ODDZIAŁ KATOWICE

ul. Dobrego Urobku 35
40-810 Katowice
+48 32 750 50 06
katowice@tlcrental.pl