Skip to content
Generic selectors
Exact matches only
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Post Type Selectors
podesty-rozladunkowe-m
Podest rozładunkowy

  Podesty rozładunkowe   wysuwnica budowlana

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIE

Podesty rozładunkowe budowlane

Podest rozładunkowy TUP, zwany wysuwnicą budowlaną, to tymczasowe rozwiązanie (konstrukcja), która na terenie budowy ułatwia transport oraz bezpieczny rozładunek materiałów na poszczególnych kondygnacjach wznoszonych budynków. Stanowi uzupełnienie pracy dźwigu i jest alternatywą dla kosztownych wind budowlanych.

Pamiętaj – profesjonalny sprzęt na budowie ma kluczowe znaczenie dla prac – w znaczący sposób je ułatwia, skraca czas i wpływa na bezpieczeństwo pracowników. Zwłaszcza w przypadku wznoszenia obiektów wielopiętrowych, liczy się optymalizacja transportu materiałów i narzędzi. Z pomocą przychodzą podesty rozładunkowe. Bezpieczne, mobilne, uniwersalne – to cechy charakteryzujące podesty rozładunkowe TUP, które oferujemy na wynajem na place budów.

Sprawdź ofertę TLC Rental – wysuwnice budowlane – wynajem prowadzimy na terenie całego kraju, umożliwiamy odbiór w 9 największych miastach.

Producent, TLC Sp. z o.o., posiada certyfikat ZKP (FPC), wydany przez jednostkę notyfikowaną nr 2527 TÜV SÜD Polska, poświadczający zgodność ZKP z wymaganiami normy EN 1090-1. Wyrób jest wytwarzany zgodnie ze standardami normy EN 1090-2 (stalowe).

podest-rozladunkowy-3-podstrona

Wysuwnica budowlana – zastosowanie i cechy

Używanie platformy rozładunkowej polega na stawianiu i podejmowaniu palet z elementami budowlanymi za pomocą dźwigu. Ponieważ po rozładunku wysuwnica budowlana znajduje się na poziomie stropu, możliwy jest dalszy transport materiałów przy użyciu wózków paletowych. Podest może być również stosowany jako miejsce do przechowywania materiałów budowlanych, muld samowyładowczych i innych urządzeń, które, stojąc na wysuwnicy, nie będą przeszkadzać przy wykonywaniu prac.

Najważniejsze cechy Podestu Rozładunkowego TUP

  • ryflowana, aluminiowa okładzina zapobiegająca poślizgnięciu (tzw. łezka), brak elementów drewnianych;
  • punkty asekuracyjne na wysuwnicy i balustrady z bortnicą;
  • uchwyty do szelek pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa;
  • dwa sposoby montażu umożliwiające zastosowanie między kondygnacjami (podpory) oraz na szczycie budynku (kotwy);
  • wysoka mobilność – montaż podestu zajmuje kilka minut, co pozwala oszczędzić czas, zarówno przy zmianie jego lokalizacji, jak też przy transporcie materiałów;
  • podest skręcany jest z podzespołów, co ułatwia logistykę, montaż i demontaż konstrukcji, oraz redukuje koszty transportu;
  • zabezpieczenie antykorozyjne poprzez ocynkowanie ogniowe zgodne z normą PN-EN ISO 1461 (opcjonalnie) oraz lakierowanie proszkowe;
  • jaskrawy kolor – ważny dla bezpieczeństwa i sprawnej komunikacji na placu.

Podest Rozładunkowy TUP

Najważniejsze zalety podestów budowlanych TUP

pozytywny wynik badań Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego pod względem bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi normy PN-EN 12811-3;
pozytywny wynik badań Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego pod względem bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi normy PN-EN 12811-3;
dopuszczalne obciążenie pomostu: 4000 kg - niezależnie od rozmieszczenia ciężaru na podeście;
dopuszczalne obciążenie pomostu: 4000 kg – niezależnie od rozmieszczenia ciężaru na podeście;
dostępne 3 warianty szerokości podestów (1.2 m, 1.5 m oraz 2.2 m), co umożliwia dobór do potrzeb i możliwości;
dostępne 3 warianty szerokości podestów (1.2 m, 1.5 m oraz 2.2 m), co umożliwia dobór do potrzeb i możliwości;
możliwość umieszczenia plandeki reklamowej z dowolnym nadrukiem;
możliwość umieszczenia plandeki reklamowej z dowolnym nadrukiem;
producent, TLC Sp. z o.o., posiada certyfikat ZKP (FPC), wydany przez jednostkę notyfikowaną nr 2527 TÜV SÜD Polska, poświadczający zgodność ZKP z wymaganiami normy EN 1090-1. Wyrób jest wytwarzany zgodnie ze standardami normy EN 1090-2 (stalowe).
producent, TLC Sp. z o.o., posiada certyfikat ZKP (FPC), wydany przez jednostkę notyfikowaną nr 2527 TÜV SÜD Polska, poświadczający zgodność ZKP z wymaganiami normy EN 1090-1. Wyrób jest wytwarzany zgodnie ze standardami normy EN 1090-2 (stalowe).

Podesty rozładunkowe wynajem – jak dobrać

Przed podjęciem decyzji, jakie podesty rozładunkowe najlepiej wynająć, warto wiedzieć, że:

  • wysuwnice budowlane występują w 2 wariantach: podest kompletny (gotowy do zastosowania w momencie dostarczenia na budowę) lub podest montowany na budowie (do złożenia z elementów systemu szalunkowego);
  • dokonując wyboru podestu należy uwzględnić: maksymalne obciążenie, liczbę osób na podeście, wymiary, wytrzymałość, sposób montowania do konstrukcji budynku, wysokość pięter, strefę pracy dźwigu.

TLC Rental od wielu lat prowadzi wynajem różnego typu sprzętu na budowy. Z przyjemnością udzielimy wszelkich wskazówek w zakresie doboru odpowiednich wysuwnic budowlanych do konkretnych wymogów.

Podest rozładunkowy wymiary

*Szerokości A i B dla poszczególnych wariantów dostępne są w tabeli poniżej

Wysuwnice budowlane wynajem – koszty

W przypadku sprzętu budowlanego, który jest drogi, nawet długoterminowy wynajem może być bardziej opłacalny od zakupu. Wynajem ma również szereg aspektów praktycznych – nasz sprzęt dostarczany jest, lub może być odebrany, z 9 miast Polski do każdego miejsca w kraju, więc w przypadku rozproszonych budów zostanie on sprawnie dostarczony na miejsce, lub może zostać odebrany z wybranego oddziału terenowego. Tym samym eliminuje się koszt transportu własnego sprzętu z miejsca na miejsce.

Nasza firma przygotowuje indywidualną wycenę usługi dzierżawy w oparciu o konkretne zapotrzebowanie, uwzględniając ilość sprzętu, czas najmu, lokalizację, usługi dodatkowe. Jako lider w branży i producent sprzętu, możemy zapewnić konkurencyjne ceny.

Dopuszczalne sposoby montażu

Montaż między stropami

Podest rozładunkowy wymiary

Montaż poprzez kotwienie do stropu

Podest rozładunkowy lub wysuwnica budowlana rysunek

TLC RENTAL – KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PLACÓW BUDOWY

Podest rozładunkowy lub wysuwnica budowlana
Podest rozładunkowy ikona

WYNAJEM PODESTÓW ROZŁADUNKOWYCH
Łatwy transport i składowanie materiałów budowlanych na kondygnacjach budynku

Toalety przenośne wynajem

WYNAJEM ZABEZPIECZEŃ KRAWĘDZI BUDOWLANYCH
nowoczesny system zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości

Ogrodzenia budowlane ikona

WYNAJEM OGRODZEŃ TYMCZASOWYCH
wygrodzenie placu budowy jednym z trzech dostępnych typów
ogrodzeń

Wysuwnice budowlane wynajem od TLC Rental – Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Szczecin, Toruń

Kluczem do sukcesu jest dostarczanie w pełni sprawnego, bezpiecznego sprzętu, zawsze terminowo i profesjonalnie. Przekonaj się, jak bardzo Twoja firma może skorzystać, wynajmując właśnie od nas podesty rozładunkowe na budowę.

Jeśli interesuje Cię cena wynajmu, masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług, wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

GALERIA

Wysuwnice budowlane FAQ - najczęściej pojawiające się pytania

Icon label Icon label

Skontaktuj się z nami

Jeśli interesuje Cię cena, masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług,  wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Wynajem Ogrodzeń
+48 734 140 140
Otrzymaj ofertę