Pomagamy w rewitalizacji Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu

Przy tej niezwykle ważnej, nie tylko z historycznego punktu widzenia, inwestycji nie mogło nas zabraknąć. Ogrodzenia MOBILT odgradzają miejsce prowadzonych prac przed nieupoważnionym wstępem, jednocześnie nie zasłaniając obiektu przed oczami mieszkańców i turystów.

Wzgórze Liebichów, obecnie znane jako Wzgórze Partyzantów, to niezwykle urokliwy skrawek wrocławskiej ziemi. Ten piękny obiekt, ufundowany przez Adolfa Liebicha i udostępniony mieszkańcom w 1867 roku, szybko stał się miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez Wrocławian. Na wzgórzu można było nie tylko uraczyć się szklanką wody czy filiżanką kawy, ale również posłuchać koncertów orkiestrowych czy podziwiać pokazy sztucznych ogni.

Od 1942 roku podziemia budowli wykorzystywane były jako schrony przeciwlotnicze, a w 1945 stały się siedzibą dowództwa Festung Breslau.

Mimo wojennych zniszczeń, w których zburzony został belweder z wieżą widokową, na Wzgórzu Partyzantów organizowane były juwenalia oraz Dni Wrocławia. W drugiej połowie lat 60-tych podczas jednej z imprez zerwała się balustrada – wypadek pochłonął jedno życie, a kilka osób zostało rannych. Wtedy też zdecydowano się na remont.

Po wielu latach obiekt powrócił w ręce miasta. Zaniedbany przez prywatnego najemcę, odzyska dawny blask dzięki funduszom, które będą uwzględniane w budżecie miasta. Według władz Wrocławia, już w przyszłym roku będzie widać pierwsze efekty. W kuluarach mówi się również o odbudowie belwederu z wieżą widokową.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII: