Strabag i TLC Rental na inwestycji Wrocławskiej – czyli Hotel „The Bridge” jako uzupełnienie architektonicznie przestrzeni Ostrowa Tumskiego

Inwestycja: Hotel „The Bridge”
Lokalizacja: Wrocław
Dzielnica: Śródmieście
Inwestor: Tacit Development Polska JS
Wykonawca generalny: Strabag Sp. z o.o

Produkt TLC Rental: Schody kontenerowe TLC Rental wraz z wyposażeniem.
Zakres prac TLC Rental: Wynajem. Dostawa. Montaż. Odbiór.

 

Budowa hotelu „The Bridge” zlokalizowanego w centrum Wrocławia dobiega powoli końca. Rozpoczęła się ona w listopadzie 2016 roku, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał roku 2019.

Warszawska spółka Plac Katedralny JS – zależna od Tacit Development, na generalnego wykonawcę inwestycji, w ramach której powstanie 7-kondygnacyjny budynek hotelowy o powierzchni użytkowej 12 633 m kw., wybrała firmę Strabag.

Hotel z garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą powstanie na Ostrowie Tumskim obok archikatedry. Dysponował on będzie 184 pokojami, restauracją o powierzchni 250 m kw., ogrodem i trójdzielną salą balową o powierzchni 500 m kw. z foyer o powierzchni 200 m kw. Goście hotelowi będą mogli również korzystać z czterech sal konferencyjnych, sali fitness.

Fasada obiektu, m.in. dzięki wykorzystaniu klinkieru wypalanego metodą tradycyjną, nawiązywać będzie do otaczającej go gotyckiej architektury sakralnej, w tym sąsiadującej z nim Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Ostrów Tumski to najstarsza, zabytkowa część stolicy województwa dolnośląskiego, obejmująca odbudowane po wojnie: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz Kolegiatę św. Krzyża i św. Bartłomieja. Znajdują się tu również instytucje kulturalne, m.in. Muzeum Archidiecezjalne i Muzeum Przyrodnicze, a także Ogród Botaniczny. Nowy wrocławski hotel uzupełni architektonicznie historyczną przestrzeń Ostrowa Tumskiego i pozwoli jeszcze bardziej podkreślić jego wyjątkowy klimat.

TLC Rental będąc partnerem biznesowym firmy Strabag, kolejny raz mogła uczestniczyć w tak prestiżowej inwestycji, dostarczając na jej teren schody kontenerowe wraz z wyposażeniem.

 

GALERIA