Skip to content
Generic selectors
Exact matches only
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Post Type Selectors
system antyupadkowy
przed-upadkiemNEW

Zabezpieczenia indywidualne antyupadkowe ALSIPERCHA

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIE

Zabezpieczenie indywidualne antyupadkowe na budowę

System Alsipercha opracowany przez hiszpańską firmę Alsina, to rodzaj systemu autoasekuracyjnego, który stanowi zabezpieczenie indywidualne pracownika przed upadkiem z wysokości. W przypadku braku możliwości wykorzystania siatkowego zabezpieczenia krawędzi, np. podczas wykonywania szalunków czy prac zbrojarskich, zabezpieczenie indywidualne przed upadkiem gra kluczową rolę dla zapewnienia bezpieczeństwa. Ochrona przed upadkiem z wysokości bhp Alsipercha jest niezwykle prosta w użyciu, a dzięki dodatkowym akcesoriom stanowi uniwersalne rozwiązanie spełniające swoje zadanie w wielu sytuacjach panujących na placu budowy. Alsipercha składa się z żurawia wkładanego w tuleję zatopioną w słupie (zaraz po zalaniu betonem), do którego mocowane jest urządzenie samohamowne umieszczone nad głową użytkownika.

Najważniejsze cechy systemu Alsipercha:

 • System składa się z konstrukcji w kształcie żurawia o wysokości 4,3 m i długości 2,5 m. Waga – 80 kg.
 • Wytrzymałość elastyczna 42-46 kg/mm2, limit łamania 61-76 mm2.
 • Łatwy, intuicyjny montaż i obsługa – nie wymaga wykwalifikowanego personelu.
 • Całkowicie zabezpiecza pracownika przed upadkiem z wysokości, oferując bezpieczną pracę w promieniu 6,5 m od słupa, co przekłada się na powierzchnię roboczą 125 m2.
 • Kompatybilny ze wszystkimi systemami do płyt.
 • System przenoszony jest dźwigiem i umieszczany w przygotowanej wcześniej, wtopionej w beton tulei.
 • Możliwość umieszczenia kilku/ kilkunastu zestawów w odległości do 8 metrów, co pozwala na wygodne poruszanie się na terenie prac przy jednoczesnym stałym podpięciu pracownika do systemu zabezpieczenia przed upadkiem.
 • Elementy systemu swobodnie obracają się o 360°, zapewniając swobodę pracy.
 • Dodatkowe akcesoria pozwalają na kotwienie systemu do ścian i słupów za pomocą metalowych tulei.
 • Zgodny z normą EN-795:2012, typ B, posiada certyfikat CE

Zabezpieczenie indywidualne pracownika przed upadkiem

Budownictwo to sektor, w którym pracownicy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Każdego roku dochodzi do co najmniej kilkudziesięciu wypadków śmiertelnych, a większość z nich ma związek z upadkiem z wysokości. Z tego powodu zabezpieczenie prac na wysokości oraz szerzej – wszystkich działań na placach budowy, jest kwestią absolutnie priorytetową dla każdego inwestora. W TLC Rental dbamy o kompleksowe wyposażenie budów w niezbędny sprzęt. Wiemy, że bezpieczeństwo zawsze powinno stać na pierwszym miejscu. Dlatego w ofercie posiadamy między innymi niezawodne zabezpieczenie indywidualne antyupadkowe – system Alsipercha marki Alsina. Z przyjemnością dołączyliśmy do grona oficjalnych dystrybutorów systemu na polskim rynku. Wybierz najwyższej jakości środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości, poznaj cechy i zalety systemu Alsipercha.

Ochrona przed upadkiem z wysokości Alsipercha - zastosowanie

Alsipercha to sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości, który ma działanie zapobiegawcze. Może być wykorzystywany w miejscach szczególnego zagrożenia, tj. na krawędziach i wysokich kondygnacjach. Używany jest do szalowania płyt betonowych, prac prowadzonych na krawędziach dachów, np. podczas umieszczania balustrad, przy załadunku i rozładunku ciężarówek. Ewentualny upadek pracownika jest minimalny dzięki blokadzie wchodzącego w skład systemu mechanizmu wciągania, która włącza się przy każdym przyspieszeniu. Jeśli chodzi o prace na wysokości, zabezpieczenia Alsipercha nie mają sobie równych, dlatego powinny znaleźć się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej.

Elementy i akcesoria tworzące zabezpieczenie indywidualne antyuapdkowe Alsipercha:

 • Bosak
 • Zawiesie
 • Żuraw
 • Wyciąg zabezpieczający
 • Czerwony zacisk
 • Czop
 • Klamra do słupów HEB
 • Gniazdo rurowe
 • Uprząż
 • Przedłużenie uprzęży
 • Trójnóg 2 m i 3 m
 • Niwelator cylindryczny

Zabezpieczenie indywidualne pracownika przed upadkiem Alsipercha zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez Alsina Formwork Solutions. Dodatkowe informacje o systemie można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta – www.alsina.com.

Etapy montażu zabezpieczenia krawędzi Alsipercha

1. Planowanie

Aby w pełni wykorzystać zalety systemu Alsipercha i zapewnić najbardziej optymalne zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości, należy odpowiednio zaplanować rozmieszczenie gniazd osadzanych w betonie. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystania odpowiedniej liczby żurawi. Należy również pamiętać, aby odległość pomiędzy kotwicami nie była większa niż 8,5 metra.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental2

2. Umiejscowienie gniazda rurowego

Wraz z betonowaniem kolumn należy pamiętać o osadzeniu gniazd rurowych. Wraz z gniazdami klient otrzymuje niwelator, który pozwala upewnić się, że gniazdo osadzone jest pionowo. Musi ono wystawać minimum 5 cm nad lico kolumny i znajdować się możliwie najbliżej jej środka.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental3

3. Montaż żurawia

W celu przygotowania żurawia Alsipercha do pracy, należy połączyć ramię oraz stężeń przy pomocy załączonego rygla. Następnie zamocować wyciąg zabezpieczający oraz zawiesie służące do transportu dźwigiem.

UWAGA! Żuraw może zostać osadzony w gnieździe nie wcześniej niż 36 godzin od zabetonowania gniazda.

zabezpieczenie indywidualne antyupadkowe na budowę

Praca na wysokości = zabezpieczenia

Ochrona przed upadkiem z wysokości należy do najważniejszych zadań na budowie. TLC Rental oferuje inwestorom sprawdzone, zgodne z normami BHP i niezawodne zabezpieczania indywidualne antyupadkowe. System Alsipercha sprawdza się na budowach na całym świecie, jest wysoko ceniony również w Polsce. Wybierając sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości marki Alsina, zapewniasz bezpieczeństwo pracownikom i minimalizujesz ryzyko wypadku na budowie. Dla naszych klientów przygotowaliśmy ofertę zakupu systemu w atrakcyjnych cenach. Jako autoryzowany dystrybutor gwarantujemy, że nasz sprzęt jest w pełni sprawny i wyposażony wyłącznie w oryginalne akcesoria. Na miejsce budowy dostarczamy środki ochrony przed upadkiem z wysokości wraz z instrukcją montażu. Zapytaj o naszą ofertę poprzez formularz kontaktowy bądź dzwoniąc do jednego z naszych oddziałów.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Icon label Icon label

Skontaktuj się z nami

Jeśli interesuje Cię cena, masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług,  wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Wynajem Ogrodzeń
+48 734 140 140
Otrzymaj ofertę