Skip to content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
system-eps-m
system-antyupadkowy-na-budowie

Zabezpieczenia indywidualne antyupadkowe ALSIPERCHA

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIE

System Alsipercha opracowany przez hiszpańską firmę Alsina, to rodzaj systemu autoasekuracyjnego, który stanowi zabezpieczenie indywidualne pracownika przed upadkiem z wysokości. W przypadku braku możliwości wykorzystania siatkowego zabezpieczenia krawędzi, np. podczas wykonywania szalunków czy prac zbrojarskich, zabezpieczenie indywidualne przed upadkiem gra kluczową rolę dla zapewnienia bezpieczeństwa. Ochrona przed upadkiem z wysokości bhp Alsipercha jest niezwykle prosta w użyciu, a dzięki dodatkowym akcesoriom stanowi uniwersalne rozwiązanie spełniające swoje zadanie w wielu sytuacjach panujących na placu budowy. Alsipercha składa się z żurawia wkładanego w tuleję zatopioną w słupie (zaraz po zalaniu betonem), do którego mocowane jest urządzenie samohamowne umieszczone nad głową użytkownika.

Najważniejsze cechy systemu Alsipercha:

 • System składa się z konstrukcji w kształcie żurawia o wysokości 4,3 m i długości 2,5 m. Waga – 80 kg.
 • Wytrzymałość elastyczna 42-46 kg/mm2, limit łamania 61-76 mm2.
 • Łatwy, intuicyjny montaż i obsługa – nie wymaga wykwalifikowanego personelu.
 • Całkowicie zabezpiecza pracownika przed upadkiem z wysokości, oferując bezpieczną pracę w promieniu 6,5 m od słupa, co przekłada się na powierzchnię roboczą 125 m2.
 • Kompatybilny ze wszystkimi systemami do płyt.
 • System przenoszony jest dźwigiem i umieszczany w przygotowanej wcześniej, wtopionej w beton tulei.
 • Możliwość umieszczenia kilku/ kilkunastu zestawów w odległości do 8 metrów, co pozwala na wygodne poruszanie się na terenie prac przy jednoczesnym stałym podpięciu pracownika do systemu zabezpieczenia przed upadkiem.
 • Elementy systemu swobodnie obracają się o 360°, zapewniając swobodę pracy.
 • Dodatkowe akcesoria pozwalają na kotwienie systemu do ścian i słupów za pomocą metalowych tulei.
 • Zgodny z normą EN-795:2012, typ B, posiada certyfikat CE

Zabezpieczenie indywidualne antyupadkowe budowlane

Budownictwo to sektor, w którym pracownicy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Każdego roku dochodzi do co najmniej kilkudziesięciu wypadków śmiertelnych, a większość z nich ma związek z upadkiem z wysokości. Z tego powodu zabezpieczenie prac na wysokości oraz szerzej – wszystkich działań na placach budowy, jest kwestią absolutnie priorytetową dla każdego inwestora. W TLC Rental dbamy o kompleksowe wyposażenie budów w niezbędny sprzęt. Wiemy, że bezpieczeństwo zawsze powinno stać na pierwszym miejscu. Dlatego w ofercie posiadamy między innymi niezawodne zabezpieczenie indywidualne antyupadkowe – system Alsipercha marki Alsina. Z przyjemnością dołączyliśmy do grona oficjalnych dystrybutorów systemu na polskim rynku. Wybierz najwyższej jakości środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości, poznaj cechy i zalety systemu Alsipercha.

Ochrona przed upadkiem z wysokości Alsipercha - zastosowanie

Alsipercha to sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości, który ma działanie zapobiegawcze. Może być wykorzystywany w miejscach szczególnego zagrożenia, tj. na krawędziach i wysokich kondygnacjach. Używany jest do szalowania płyt betonowych, prac prowadzonych na krawędziach dachów, np. podczas umieszczania balustrad, przy załadunku i rozładunku ciężarówek. Ewentualny upadek pracownika jest minimalny dzięki blokadzie wchodzącego w skład systemu mechanizmu wciągania, która włącza się przy każdym przyspieszeniu. Jeśli chodzi o prace na wysokości, zabezpieczenia Alsipercha nie mają sobie równych, dlatego powinny znaleźć się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej.

Elementy i akcesoria tworzące zabezpieczenie indywidualne antyuapdkowe Alsipercha:

 • Bosak
 • Zawiesie
 • Żuraw
 • Wyciąg zabezpieczający
 • Czerwony zacisk
 • Czop
 • Klamra do słupów HEB
 • Gniazdo rurowe
 • Uprząż
 • Przedłużenie uprzęży
 • Trójnóg 2 m i 3 m
 • Niwelator cylindryczny

Zabezpieczenie indywidualne pracownika przed upadkiem Alsipercha zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez Alsina Formwork Solutions. Dodatkowe informacje o systemie można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta – www.alsina.com.

Etapy montażu zabezpieczenia krawędzi Alsipercha

1. Planowanie

Aby w pełni wykorzystać zalety systemu Alsipercha i zapewnić najbardziej optymalne zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości, należy odpowiednio zaplanować rozmieszczenie gniazd osadzanych w betonie. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystania odpowiedniej liczby żurawi. Należy również pamiętać, aby odległość pomiędzy kotwicami nie była większa niż 8,5 metra.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental2

2. Umiejscowienie gniazda rurowego

Wraz z betonowaniem kolumn należy pamiętać o osadzeniu gniazd rurowych. Wraz z gniazdami klient otrzymuje niwelator, który pozwala upewnić się, że gniazdo osadzone jest pionowo. Musi ono wystawać minimum 5 cm nad lico kolumny i znajdować się możliwie najbliżej jej środka.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental3

3. Montaż żurawia

W celu przygotowania żurawia Alsipercha do pracy, należy połączyć ramię oraz stężeń przy pomocy załączonego rygla. Następnie zamocować wyciąg zabezpieczający oraz zawiesie służące do transportu dźwigiem.

UWAGA! Żuraw może zostać osadzony w gnieździe nie wcześniej niż 36 godzin od zabetonowania gniazda.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental

Praca na wysokości = zabezpieczenia

Ochrona przed upadkiem z wysokości należy do najważniejszych zadań na budowie. TLC Rental oferuje inwestorom sprawdzone, zgodne z normami BHP i niezawodne zabezpieczania indywidualne antyupadkowe. System Alsipercha sprawdza się na budowach na całym świecie, jest wysoko ceniony również w Polsce. Wybierając sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości marki Alsina, zapewniasz bezpieczeństwo pracownikom i minimalizujesz ryzyko wypadku na budowie. Dla naszych klientów przygotowaliśmy ofertę zakupu systemu w atrakcyjnych cenach. Jako autoryzowany dystrybutor gwarantujemy, że nasz sprzęt jest w pełni sprawny i wyposażony wyłącznie w oryginalne akcesoria. Na miejsce budowy dostarczamy środki ochrony przed upadkiem z wysokości wraz z instrukcją montażu. Zapytaj o naszą ofertę poprzez formularz kontaktowy bądź dzwoniąc do jednego z naszych oddziałów.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Skontaktuj się z nami

Jeśli interesuje Cię cena, masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług,  wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez TLCRental Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych z przesłaniem zgłoszenia za pomocą formularza. Oświadczam też, że swoje dane osobowe przekazuję dobrowolnie i jestem świadomy swojego prawa dostępu do ich treści oraz ich nadzorowania, łącznie z możliwością wniosku dotyczącego trwałego usunięcia w każdym czasie. Akceptuje postanowienia Polityki Prywatności

Wynajem Ogrodzeń
Jesteśmy dostępni od 8:00 do 16:00.