TLC Rental wesprze Budimex w pracach na Lotnisku Chopina w Warszawie

Inwestycja: Budowa drogi szybkiego zjazdu z drogi startowej 1 (DS. -1) pomiędzy drogami kołowania DK-N1 a DK-N3
Lokalizacja:
 Lotnisko im. F. Chopina w Warszawie
Inwestor:  Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”
Wykonawca generalny:
 Budimex
Produkt TLC RentalOgrodzenia tymczasowe MOBILT
Zakres prac TLC Rental: Wynajem, montaż
Data rozpoczęcia:  2019
Data zakończenia: Czerwiec 2019

 

Historia lotniska w warszawskiej dzielnicy Okęcie sięga 1934 roku, kiedy z likwidowanego lotniska na Mokotowie przeniesiono ruch pasażerski do Okęcia. Podczas 2 Wojny Światowej lotnisko było kilkukrotnie bombardowane i niszczone przez wojska III Rzeszy, aby w 1945 roku ponownie mogło przyjąć pierwszych pasażerów. W 2001 roku, Portowi Lotniczemu Warszawa-Okęcie nadano imię Fryderyka Chopina.

Lotnisko Chopina jest obecnie największym portem lotniczym w kraju, który zajmuje powierzchnie 800 ha, obsługuje ok. 600 lotów dziennie, w 2017 roku przyjął i odprawił niemal 40% wszystkich pasażerów lotów krajowych i międzynarodowych, a w najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa.

Firma Budimex, której partnerem biznesowym jesteśmy już od lat, po raz kolejny zaprosiła nas do współpracy. Tym razem mamy przyjemność wygrodzić teren przeznaczony pod budowę drogi szybkiego zjazdu z drogi startowej. W tym celu wykorzystaliśmy 4,5 km ogrodzeń typu MOBILT, które zostały dostosowane do najnowszego rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 13 sierpnia 2018r., a które dotyczy wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla lotnisk użytku publicznego.

GALERIA: