TLC Rental wspiera Budimex S.A. przy największej inwestycji ostatnich lat w obszarze kultury ostatnich lat – Muzeum Historii Polski

Inwestycja: Muzeum Historii Polski

Inwestor: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Lokalizacja: Cytadela, Warszawa

Wykonawca generalny: Budimex S.A.

Produkt TLC Rental: Ogrodzenia tymczasowe SMART, zabezpieczenia krawędzi EPS, Schody i klatki schodowe TAS

Zakres prac TLC RentalWynajem, dostawa, montaż.

Data rozpoczęcia: 18 lipca 2018 rok

Data zakończenia: 2021 rok

Muzeum Historii Polski zostało powołane 2 maja 2006 roku. Rok 2009 zaowocował rozstrzygnięciem projektu architektonicznego, a w lipcu 2018 roku miało miejsce symboliczne wbicie łopaty w miejscu budowy.

Siedziba MHP powstaje na terenie Cytadeli Warszawskiej, w tzw. Parku Niepodległości. Budynek będzie miał 44 tysiące m2 powierzchni, gdzie oprócz magazynowania i prezentowania eksponatów, znajdzie się miejsce na strefę rekreacji czy salę koncertowo-audiowizualną na ponad 600 osób. W sąsiedztwie znajdują się już Muzeum X Pawilonu oraz Muzeum Katyńskie, a obecnie budowana jest również nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego.

Zdaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, budowa Muzeum jest jednym z najważniejszych celów, które ma do zrealizowania jego resort. „Muzeum Historii Polski to jest coś na co Polacy czekają od lat. To jest nasz obowiązek, żeby jak najszybciej oddać to miejsce, ten nowy budynek, nową siedzibę Muzeum Historii Polski” – powiedział minister MKiDN.

Generalnym wykonawcą Muzeum Historii Polski, w drodze przetargu, wybrany został nasz partner biznesowy – firma Budimex S.A. – na zlecenie której dostarczyliśmy szereg produktów zabezpieczających plac budowy oraz zapewniający bezpieczeństwo pracownikom.

Galeria:

ODDZIAŁ TLC RENTAL POWIĄZANY Z ARTYKUŁEM:

ODDZIAŁ WARSZAWA

ul. Rodzinna 38 A
05-806 Sokołów k/Warszawy
+48 22 720 17 17
warszawa@tlcrental.pl