Toalety przenośne na budowie – co warto wiedzieć?

Toalety przenośne są niezbędne w miejscach, gdzie brakuje dostępu do kanalizacji i bieżącej wody. Na budowie, oprócz zagwarantowania bezpieczeństwa pracy, do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych, dlatego tak ważne jest umieszczenie toalety na placu budowy. Firmy budowlane muszą zapewnić dostęp do zaplecza sanitarnego, szczególnie dla pracowników, którzy wykonują zadania poza główną siedzibą firmy. Zgodnie z § 111 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz.1650, ze zm.), pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom pomieszczenia i urządzenia higienicznosanitarne, których rodzaj, ilość i wielkość powinny być dostosowane do liczby zatrudnionych pracowników, stosowanych technologii i rodzajów pracy oraz warunków, w jakich ta praca jest wykonywana. Liczba przenośnych toalet na budowie zależy od ilości korzystających z nich osób oraz częstotliwości opróżniania. Norma BS6465-1:2006 zaleca stosowanie 1 toalety na 7 osób przy założeniu opróżniania toalet raz w tygodniu.

Toaleta na budowę – konieczne udogodnienie dla pracowników oraz wykonawców

Bez względu czy jest to budowa drogi, mostu, wieżowca, czy też gruntowny remont domu, pracownicy muszą mieć dostęp do odpowiednich warunków higienicznych. Bardzo ważna jest możliwość ustawienia toalety na dowolnym podłożu, dzięki czemu nieograniczone są miejsca wyboru lokalizacji kabin. W przypadku budynków wysokokondygnacyjnych zapewniając pracownikom odpowiednio wyposażoną toaletę na danym piętrze przyczyniamy się do zwiększenia efektywności ich pracy. Pracownicy nie muszą przemierzać dużych odległości do toalety, dzięki czemu zaoszczędzamy sporo czasu. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla ekipy budowlanej czy remontowej. Toalety mogą być wynajęte zarówno krótkoterminowo, na przykład na kilka dni, jak również długoterminowo – nawet na kilka miesięcy czy ponad rok.

Firma TLC Rental oferuje wynajem toalet przenośnych, które są uniwersalne oraz komfortowe dla użytkowników. Wykonanie z mocnego tworzywa – polietylenu, powoduje, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Gładka powierzchnia toalet sprawia, że przeprowadzane czyszczenie i dezynfekcja są dokładne i skuteczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając toaletę mobilną?

Wybierając toaletę warto zwrócić uwagę jakie posiada dodatkowe akcesoria. TLC Rental dostarcza toalety wyposażone w umywalkę, dozownik mydła lub płynu do dezynfekcji, oraz dodatkowo może wyposażyć toaletę w zawiesie do podnoszenia kabiny, aby ułatwić jej transport na wyższe kondygnacje. Te wszystkie dodatkowe opcje znacznie podnoszą funkcjonalność toalety. TLC Rental zapewnia transport i pomoc ustawienia kabiny na budowie. Współpraca z firmą serwisową umożliwia łatwe przygotowanie toalety do eksploatacji. Podwykonawca zapewnia regularny serwis tj. opróżnianie zbiorników, dokładna dezynfekcja, czyszczenie, odświeżanie, czy też uzupełnianie papieru toaletowego. Taki kompleksowy zabieg obejmuje usługi asenizacyjne, techniczne oraz sanitarne. Higiena rąk na budowie jest dla pracowników bardzo ważna, nie tylko w okresie trwania pandemii. Umywalka w toalecie przenośnej zapewni dodatkowo komfort zarówno pracownikom budowlanym jak i osobom korzystających z toalet w innych miejscach np. wydarzenia sportowe, koncerty czy też innego typu eventy.

 

Gdzie można wynająć toaletę przenośną?

Toalety TLC Rental stanowią doskonałe uzupełnienie oferty zawierającej ogrodzenia budowlane oraz systemy zabezpieczeń krawędzi budowlanych i schodów kontenerowych. Teren wynajmu toalety TLC Rental to obecnie Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Gdańsk i okolice tych miast. W najbliższej przyszłości będą one również dostępne w innych rejonach Polski.

GALERIA