“Nie idź na skróty. Nigdy!” – Tydzień Bezpieczeństwa w TLC Rental.

TLC Rental w ciągu roku podejmuje wiele inicjatyw związanych z promowaniem bezpiecznego budownictwa.  Najważniejszym wydarzeniem w którym firma bierze udział jest oczywiście coroczny Tydzień Bezpieczeństwa.

Mimo, iż branża budowlana jest jedną z najbardziej wypadkowych, w ciągu ostatnich lat zmienia się podejście do kwestii BHP, między innymi właśnie dzięki takim jak to działaniom.

Hasło przewodnie w szóstej już edycji TB obfitującego w prelekcje, szkolenia oraz pokazy to “Nie idź na skróty. Nigdy!”.

My wszyscy tworzymy kulturę bezpiecznej pracy, nie tylko przez działalność edukacyjną, ale również przykładną postawę na codzień, odrzucając złe nawyki i rutynę.

Tydzień Bezpieczeństwa był bardzo intensywnym i pracowitym okresem dla wszystkich naszych pracowników. 15 i 17 maja na wrocławskich inwestycjach realizowanych przez firmę PORR oraz ERBUD prezentacje poprowadziło trzech specjalistów naszej firmy: Bartosz Drewicz, Maciej Semeniuk oraz Ania Zandecka. Uczestnikami byli kierownicy budowy, podwykonawcy oraz przedstawiciele działu BHP.

W czasie wszystkich prezentacji przeprowadzonych na terenie całego kraju, omawiane były zalety i możliwości produktów TLC Rental, jak również ich znaczenie i rola w zakresie bezpieczeństwa.

Prace na wysokościach należą do szczególnie niebezpiecznych. W ofercie naszej firmy znajduje się EPS, który jest nowoczesnym Systemem Zabezpieczeń Krawędzi, otworów technologicznych oraz ciągów komunikacyjnych. Przedstawiciele TLC Rental zaprezentowali poszczególne jego elementy, m.in. uchwyty i słupki, a także objaśnili zasady prawidłowego i bezpiecznego montażu.

Omówione zostały również cechy pozostałego asortymentu firmy z grupy środków ochrony zbiorowej, tj. ogrodzenia tymczasowe z prezentacją próbek paneli, schody i klatki schodowe TAS oraz schody kontenerowe.

Prezentacja dotyczyła również naszego najnowszego produktu – Sky Edge Protection System, który wzbudza niemałe zainteresowanie ze względu na wygodę użytkowania, niską wagę i powierzchnię użytkową niemal 230 m2 (promień 8,5 metra/360 º od urządzenia kotwiczącego).

Pamiętajmy, w naszym wspólnym interesie jest aby na polskich budowach było bezpiecznie. Działajmy, edukujmy, bądźmy przykładem dla innych! Jak? Przez promocję bezpiecznych zachowań, wyznaczanie standardów bezpieczeństwa i rozwijanie kultury BHP.

Już niebawem przedstawimy Państwu kolejną obszerną fotorelację. Zapraszamy.

 

Galeria

 

PRODUKTY FIRMY TLC RENTAL:

ZABEZPIECZENIA KRAWĘDZI EPS
OGRODZENIA PEŁNE SMART
OGRODZENIE AŻUROWE MOBILT
BARIERKI OCHRONNE CITY
SCHODY TYMCZASOWE TAS
KLATKI SCHODOWE TAS
SKY EDGE PROTECTION SYSTEM