Tymczasowe ogrodzenia budowlane wykorzystane podczas modernizacji linii kolejowej E59.

Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych podpisali w czerwcu ubiegłego roku umowę na modernizację kolejnego odcinka linii kolejowej na trasie Poznań – Szczecin. W zakres prac wchodzi modernizacja peronów (w tym przystosowanie ich dla osób niepełnosprawnych), wymiana torów i sieci trakcyjnej. Jest to potężna inwestycja, która obejmuje następujące stacje na trasie kolejowej E59 – Baborówko, Szamotuły, Wroni i Pamiątkowo.

Na miejscem, zgodnie z zamówieniem firmy Budimex S.A., dostarczyliśmy szereg tymczasowych systemów zabezpieczeń budowlanych, w tym barierki CITY, ogrodzenia ażurowe Mobilt S, oraz schody tymczasowe TAS wykorzystane również jako kładka tymczasowa.

Głównym celem prowadzonej modernizacji jest krótszy czas podróży czy wzrost bezpieczeństwa i przepustowości. Pasażerowie będą mogli podróżować z prędkością do 160 km/h, a pociągi towarowe do 120. Całość projektu, który współfinansowany jest ze środków z Unii Europejskiej, ma na celu zwiększenie mobilności społeczeństwa pomiędzy krajami UE, większą dostępność rynku pracy czy poszerzenie rynków zbytu.

GALERIA: