Uroczysta gala charytatywna z okazji premiery kalendarza gwiazd magazynu BUSINESSWOMAN & LIFE dla fundacji Ewy Błaszczyk „AKOGO?” oraz Kliniki Budzik

Dnia 23 listopada 2018 r. w Hotelu Bellotto mieszczącym się w XVI wiecznym Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się VIII gala charytatywna na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Kliniki Budzik.

Gala była podsumowaniem działań charytatywnych, między innymi wydania Kalendarza Gwiazd o którym pisaliśmy we wrześniu.

Podczas uroczystości miała miejsce premiera i licytacja kalendarza w którym mieliśmy niewątpliwą przyjemność zagospodarowania jednej planszy. Pojawiła się na niej nasza Pani Dyrektor – Monika Głogowska w duecie z choreografką pokazów mody – Panią Katarzyną Sokołowską.

Karty kalendarza przeniesione na płótno przeznaczone zostały na licytację w wyniku której zebrano kwotę 26 000 zł. Spółka TLC Rental na ten cel przeznaczyła dodatkowo kilka rzeczy, w tym kurtkę firmową wylicytowaną za kwotę 1500 złotych.

Goście zaproszeni na uroczystą galę zostali powitani przez Agnieszkę Kaczorowską, która poprowadziła wieczór galowy. Licytację obrazów z pasją i zaangażowaniem poprowadził aktor Paweł Burczyk. Można było również usłyszeć przepiękne utwory w wykonaniu wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju skrzypaczki Ilony Perz-Golka, a także podziwiać pokaz mody Sylwii Kopczyńskiej oraz Ewy Stepaniuk.

Klinika BUDZIK założona przez Panią Ewę Błaszczyk rozpoczęła działalność w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka i od początku jej istnienia udało się wybudzić 51 dzieci ze śpiączki.

W dniu 21 grudnia  2016r. odbyło się uroczyste oddanie budynku Kliniki „Budzik” dla osób dorosłych w śpiączce, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, w której również zostali już wybudzeni pierwsi pacjenci.

Obecnie Fundacja Pani Ewy Błaszczyk skupia się  na pracach związanych z poszukiwaniem najnowszych światowych metod wybudzania pacjentów ze śpiączki oraz pozyskaniem środków i wybudowaniem kliniki „Budzik” dla dorosłych przy szpitalu Bródnowskim, w Warszawie.

 

 

GALERIA