Westerplatte. Obchody 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zabezpieczone ogrodzeniami ażurowymi MOBILT

Nasze ogrodzenia ażurowe MOBILT RC CB zostały wykorzystane na terenie półwyspu Westerplatte w celu wygrodzenia terenu na okoliczność obchodów 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. To właśnie tam, 1 września 1939 roku o godzinie 4:45 rozpoczął się konflikt, którego konsekwencje Europa ponosi po dziś dzień.

Na zlecenie organizatorów – Komendy Portu Wojennego Gdynia oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, już w połowie sierpnia dostarczyliśmy i zamontowaliśmy 400 paneli tymczasowych ażurowych, co przekłada się na 1400 metrów bieżących ogrodzenia.

Główne uroczystości państwowe organizowane są na półwyspie od lat, a wybór miejsca nie jest przypadkowy. Westerplatte jest miejscem niezwykle symbolicznym i bardzo ważnym dla historii naszego kraju i świata. Przyjmuje się, że właśnie tam, u bram Zatoki Gdańskiej, rozpoczął się jeden z najkrwawszych konfliktów w dziejach ludzkości. Obrona Westerplatte jest również symbolem honoru polskiego żołnierza, który do końca, bez nadziei na pomoc z zewnątrz, bronił granic Drugiej Rzeczpospolitej.

Na terenie byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej pojawiliśmy się już wcześniej, ponieważ nasze ogrodzenia ażurowe wykorzystywane są również podczas prowadzonych na Westerplatte badań archeologicznych.

GALERIA: