Skip to content
Generic selectors
Exact matches only
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Post Type Selectors
faq-m
Wynajem ogrodzeń budowlanych FAQ

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 • Czy istnieje możliwość zakupu naszego asortymentu czy możliwy jest tylko najem?

  Cały oferowany asortyment dostępny jest również w opcji sprzedaży. Zapraszamy do skorzystania z naszego sklepu internetowego lub kontaktu z przedstawicielem handlowym.

 • Jaki jest koszt ogrodzenia tymczasowego?

  Koszt  uzależniony jest od wielu czynników. W celu przygotowania szczegółowej wyceny, która spełni oczekiwania pod względem jakości oraz aby oferta  była atrakcyjna pod względem cenowym należy przekazać podstawową informację  na temat wariantu pozyskania asortymentu (zakup/wynajem). W przypadku braku zdecydowania wyboru odpowiedniego wariantu po uzyskaniu wszystkich niezbędnych kluczowych informacji nasi doświadczeni handlowcy dopasują odpowiedni wariant do Państwa potrzeb.

  W przypadku opcji wynajmu kluczowe informacje do przygotowania oferty to:
  rodzaj wynajmowanego asortymentu – na podstawie uzyskanych informacji o rodzaju i typie ogrodzenia jesteśmy w stanie skompletować niezbędne elementy składowe do bezpiecznego i prawidłowego montażu systemu;
  lokalizacja – na podstawie lokalizacji jesteśmy w stanie określić koszt dostawy, realny czas realizacji oraz przekazać temat do handlowca odpowiedzialnego za dany rejon;
  okres najmu – od przybliżonego okresu czasu najmu zależy cena wynajmu;
  ilość potrzebnego ogrodzenia – na podstawie ilości jesteśmy w stanie dopasować typ auta do realizacji dostarczenia asortymentu.

 • W jaki sposób zamówić oferowany asortyment?

  Oferowany przez TLC Rental asortyment można zamówić poprzez  następujące kanały dystrybucji:

  • bezpośrednio w siedzibie Przedstawicielstwa
  • pocztą elektroniczną wysyłając zamówienie bezpośrednio do handlowca odpowiedzialnego za dany region.
  • w sklepie internetowym TLC Rental

  Szczegółowe dane oraz obszary działania handlowców dostępne w zakładce kontakty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w celu uzyskania kontaktu prosimy o skorzystanie z infolinii.

 • Ile trwa realizacja zamówienia – tj. dostawa asortymentu od czasu złożenia zamówienia?

  Większość zleceń związanych z przywiezieniem na miejsce docelowe asortymentu jest realizowana niezwykle szybko – do 48 godzin od momentu złożenia zamówienia.

 • W jaki sposób wyliczany jest koszt wynajmu ogrodzenia?

  Koszt dzierżawy liczony jest na podstawie mb kompletnego systemu ogrodzenia w danym przedziale czasowym z miesięcznym okresem rozliczeniowym.

 • Czy do systemów ogrodzeń ażurowych można stosować podpory typu P1 (zastrzały)?
  Czy konieczne jest stosowanie podpór do ogrodzeń typu Mobilt i Mobilt Super?

  W celu wykonania poprawnego montażu ogrodzeń tymczasowych, ażurowych (Mobilt, Mobilt Super, Mobilt CB), nie ma konieczności stosowania dodatkowych zastrzałów i kotwień.

  Po prawidłowym przygotowaniu podłoża, usadowieniu paneli w stopach PVC lub betonowych, w kierunku poprzecznym do linii przebiegu ogrodzenia, należy spiąć panele za pomocą klamry spinającej na wys. 2/3 całkowitej wysokości panelu.

  Stosowanie podpór ogrodzeniowych typu P1 lub P2 jest uzasadnione i konieczne w przypadku instalacji akcesoryjnych przesłon lub tablic reklamowych.

  W tym przypadku dodatkowo należy wykonać zakotwienie stopy za pomocą szpilki, a także podpory za pomocą szpilki lub kotwy.

 • Czy na panelach ażurowych można umieścić tablice lub bannery reklamowe?

  Bez względu na fakt zastosowania dodatkowych elementów wsporczych oraz powierzenie prac montażowych wykwalifikowanym montażystom, wieszanie dodatkowych przesłon akcesoryjnych lub tablic reklamowych niesie duże ryzyko przewrócenia ogrodzenia i w każdym przypadku obciąża odpowiedzialnością użytkownika ogrodzenia.

 • Jakie elementy wchodzą w skład systemu ogrodzenia ażurowego MOBILT oraz pełnego SMART?

  W skład ogrodzenia ażurowego wchodzi  panel ogrodzenia / stopa betonowa bądź stopa PVC / klamra spinająca.

  W skład ogrodzenia pełnego wchodzi panel ogrodzeniowy pełny / stopa betonowa / klamra spinająca / podpora (zastrzał), szpilka kotwiąca.

 • Czy w ofercie TLC Rental dostępne są wzmocnione ogrodzenie ażurowe?

  Posiadamy w ofercie kilka rodzajów ogrodzeń ażurowych wzmacnianych.

  Mobilt S – jest to ogrodzenie wzmacniane poprzecznie rurą poziomą o średnicy drutu 3 mm;

  Mobilt CB – ogrodzenie wzmacniane narożnikowo, średnica drutu 3 mm.

  Mobilt RC CB – obecnie najmocniejsze ogrodzenie budowlane ażurowe w naszej ofercie. Wykonane z giętej rury i dodatkowo wzmocnione blachami usztywniającymi w dolnych narożnikach.

 • Czy panel Smart można pomalować w kolorze innym RAL niż widnieją w katalogach/www?

  Tak. Cena takiego panelu jest kalkulowana indywidualnie.

 • Kto jest odpowiedzialny za przygotowanie terenu pod montaż ogrodzenia w przypadku zamówienia usługi serwisowej z montażem?

  Zamawiający usługę serwisową odpowiedzialny jest za przygotowanie terenu. W cenę montażu nie jest wliczone przygotowanie gruntu oraz terenu montażu. W niektórych przypadkach po wcześniejszym przeprowadzeniu oględzin przez naszego handlowca, na podstawie dodatkowej wyceny istnieje możliwość przygotowania terenu pod montaż ogrodzenia.

 • W jakiej odległości od krawędzi wykopu można ustawić ogrodzenie budowlane?

  Do prawidłowego zabezpieczenia wykopów oraz innych otworów przemysłowych i budowlanych służy system zabezpieczenia krawędzi EPS.

  System zabezpieczeń krawędzi EPS może służyć jako wyznaczenie ciągu komunikacyjnego, oddzielenie strefy bezpiecznej od strefy niebezpiecznej.

  Prawidłowe zabezpieczenie wykopu (w gruncie nieutwardzonym), polega na montażu uchwytu wbijanego w minimalnej odległości 0,5 m od krawędzi nasypu. Następnie montowany jest słupek z uchwytami oraz elementy zabezpieczające (siatka, deska, rura).
  Odległość pomiędzy uchwytami, a zarazem słupkami uzależniona jest od wyboru stosowanej balustrady.

 • Jakie elementy wchodzą w skład kompletnej schodów do wykopu TAS w wariancie dzierżawy?

  W skład schodni do wykopu TAS wchodzi:  schodnia, dwie barierki z automatyczną regulacją,  antypoślizgowe uchwyty u góry i u dołu schodów, uchwyty transportowe. Wszystkie wymienione elementy wystarczą aby można było w pełni bezpiecznie i prawidłowo korzystać z asortymentu.

 • Jaki jest koszt wynajmu schodów do wykopu TAS ?

  W celu dobrania odpowiedniego modułu oraz przedstawienia kosztów należy przekazać przynajmniej jedną z  wymienionych informacji:

  • głębokość wykopu,
  • długość skarpy,
  • kąt pochylenia skarpy.

  W przypadku wykonania komunikacji za pomocą schodni pomiędzy kondygnacjami, należy określić różnicę wysokości pomiędzy nimi.

  Na podstawie uzyskanych wysokości nasz handlowiec dobierze odpowiednią długość schodni do Państwa potrzeb i przedstawi szczegółową wycenę.

 • Czy istnieje możliwość montażu schodów do kontenera?

  Tak – nasi monterzy zajmują się kompletnym montażem schodów kontenerowych w dowolnej konfiguracji.

 • Gdzie zlokalizowane są oddziały / magazyny terenowe TLC Rental?

  Nasze oddziały zlokalizowane są w 9 miastach na terenie całego kraju. Ogrodzenia budowlane mogą być odebrane z Krakowa, Katowic, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska lub Torunia.

  W przypadku zamówienia zabezpieczeń budowlanych wraz z transportem, asortyment zostaje wysłany z najbliższego miejscu docelowemu oddziału terenowego.

  Wszystkie adresy i dane kontaktowe znajdą Państw w zakładce „Kontakt”.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, napisz do nas,

a nasz specjalista chętnie udzieli wszelkich informacji.

Wynajem Ogrodzeń
+48 734 140 140
Otrzymaj ofertę