Listopad 2017

 

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. zainwestował w pakiet mniejszościowy grupy TLC


Bank BGŻ BNP Paribas S.A., w ramach prowadzonej działalności Biura Inwestycji Kapitałowych, zawarł umowę inwestycyjna z TLC Sp. z o.o, TLC Rental Sp. z o.o. oraz ich założycielami i głównymi udziałowcami – Jackiem Czechem i Thomasem Lingefeltem. W wyniku tej umowy, Bank stał się mniejszościowym udziałowcem i zapewnił kapitał na dalszy dynamiczny wzrost grupy spółek TLC.

TLC jest wiodącym producentem schodów i platform stalowych dla przemysłu i budownictwa oraz tymczasowych systemów zabezpieczeń budowlanych. W ramach działalności TLC Rental, Spółka zajmuje się też wynajmem ogrodzeń tymczasowych. TLC zatrudnia ponad 200 osób w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Gorlicach. Rozwój produktów umożliwia własny zespół projektowy, który oprócz dopasowania produktów do indywidualnych potrzeb klienta, zajmuje się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań – takich jak schody modułowe.

Biuro Inwestycji Kapitałowych prowadzi działalność w ramach Bank BGŻ BNP Paribas S.A od 2014 roku. Współpraca z TLC stanowi dziesiątą inwestycję Biura.

 

 

Jacek Czech – założyciel i członek zarządu Grupy powiedział:

„Od początku działalności Grupa TLC rozwijała się bardzo dynamicznie. Pozyskanie BGŻ BNP Paribas jako mniejszościowego akcjonariusza Grupy pozwoli nam utrzymać prężne tempo wzrostu oraz zrealizować ambitną strategię inwestycyjną rozwijając zarówno główny zakład produkcyjny TLC w Gorlicach oraz skutecznie wykorzystać sprzyjające trendy branżowe w ramach działalności TLC Rental.”

 

Działalność Biura Inwestycji Kapitałowych w ramach Banku BGŻ BNP PARIBAS

Bank BGŻ BNP Paribas prowadzi Biuro Inwestycji Kapitałowych w Polsce korzystając z ponad 25-letniego doświadczenia Grupy BNP Paribas i przeprowadzonych ponad 1200 transakcjach. Działalność polega na inwestowaniu w pakiety mniejszościowe średniej wielkości polskich spółek. Maksymalny wkład Banku sięga 33 procent przy jednoczesnym istotnym zaangażowaniu kapitałowym właścicieli. Biuro Inwestycji Kapitałowych pomaga właścicielom firm w zarządzaniu kluczowymi etapami rozwoju przedsiębiorstwa bez angażowania się w zarządzanie operacyjne. Celem takiego podejścia jest wsparcie spółek będących w fazie szybkiego wzrostu i umocnienie ich pozycji rynkowej.

 

Działalność TLC Sp. z o.o. oraz TLC Rental Sp. z o.o.

Grupa TLC została założona w 2005 roku przez Jacka Czecha i Thomasa Lingefelta, rozpoczynając od produkcji ogrodzeń tymczasowych. Zakład został zlokalizowany w Gorlicach – mieście będącym kolebką polskiego przemysłu rafineryjnego i posiadającym wieloletnie tradycje inżynieryjne i przemysłowe.

Obecnie TLC i TLC Rental specjalizują się w produkcji, sprzedaży i wynajmie schodów, platform stalowych oraz ogrodzeń tymczasowych. Gama produktów obejmuje: schody przemysłowe i modułowe, systemy zabezpieczenia krawędzi oraz ogrodzenia wykorzystywane na budowach. Spółka współpracuje z czołowymi firmami budowlanymi .

W celu kontynuacji dynamicznego rozwój w Polsce i innych rynkach europejskich, założyciele TLC zdecydowali sie poszukać wsparcia kapitałowego. W szczególności byli zainteresowani pozyskaniem udziałowca mniejszościowego, który pozostawi zarządzanie w ich rękach. Dzięki wsparciu kapitałowemu, TLC wykorzysta możliwości, których upatruje w oferowanych innowacyjnych technologiach, doskonalej jakości oraz profesjonalnemu wsparciu klienta.

Kontakt

 

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

 

Joanna Plasek
Investment Manager
+48 22 566 91 70
Joanna.plasek@bgzbnpparibas.pl

 

 

Jacek Czech
Członek Zarządu TLC
+48 18 534 47 99

 

Adam Sarnowski
Head of Capital Development Bureau
+48 22 566 90 86
adam.sarnowski@bgzbnpparibas.pl