Skip to content
system-eps-m
system-antyupadkowy-na-budowie

Zabezpieczenia indywidualne antyupadkowe ALSIPERCHA

System Alsipercha, opracowany przez hiszpańską firmę Alsina, to rodzaj żurawia, który stanowi zabezpieczenie indywidualne pracownika przed upadkiem z wysokości.

W przypadku braku możliwości wykorzystania siatkowego zabezpieczenia krawędzi, np. podczas wykonywania szalunków czy prac zbrojarskich, zabezpieczenia indywidualne grają kluczową rolę przy zapewnieniu bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie budowlane Alsipercha jest niezwykle proste w użyciu, a dzięki wielu dodatkowym akcesoriom stanowi uniwersalne rozwiązanie spełniające swoje zadanie w wielu sytuacjach panujących na placu budowy.

Najważniejszych cechy systemu Alsipercha:

  • System składa się z konstrukcji w kształcie żurawia o wysokości 4,3m i długości 2,5 m. Waga – 80 kg.
  • Wytrzymałość elastyczna 42-46 kg/mm2, limit łamania 61-76 mm2
  • Łatwy montaż i obsługa – nie wymaga wykwalifikowanego personelu.
  • Zabezpiecza pracownika przed upadkiem z wysokości, oferując bezpieczną pracę w promieniu 6,5 m od słupa.
  • System przenoszony jest dźwigiem i umieszczany w przygotowanej wcześniej, wtopionej w beton tulei.
  • Możliwość umieszczenia kilku/ kilkunastu zestawów w odległości do 8 metrów, co pozwoli na wygodne poruszanie się na terenie prac przy jednoczesnym stałym podpięciu pracownika do systemu zabezpieczenia przed upadkiem.
  • Dodatkowe akcesoria pozwalają na kotwienie systemu do ścian i słupów za pomocą metalowych tulei.
  • Zgodny z normą EN-795, posiada certyfikat CE.

TLC Rental jest oficjalnym dystrybutorem systemu na polskim rynku. Alsipercha została zaprojektowana i wyprodukowana przez Alsina Formowkr Solutions – www.alsina.com.

Etapy montażu zabezpieczenia krawędzi Alsipercha

1. Planowanie

Aby w pełni wykorzystać zalety systemu Alsipercha, należy odpowiednio zaplanować rozmieszczenie gniazd osadzanych w betonie. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystania optymalnej liczby żurawi. Należy również pamiętać, aby odległość pomiędzy kotwicami nie była większa niż 8,5 metra.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental2

2. Umiejscowienie gniazda rurowego

Wraz z betonowaniem kolumn należy pamiętać o osadzeniu gniazd rurowych. Wraz z gniazdami klient otrzymuje niwelator, który pozwala upewnić się, że gniazdo osadzone jest pionowo. Musi ono wystawać minimum 5 cm nad lico kolumny i znajdować się możliwie najbliżej jej środka.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental3

3. Montaż żurawia

W celu przygotowania żurawia Alsipercha do pracy, należy połączyć ramię oraz stężeń przy pomocy załączonego rygla. Następnie zamocować wyciąg zabezpieczający oraz zawiesie służące do transportu dźwigiem.

UWAGA! Żuraw może zostać osadzony w gnieździe nie wcześniej niż 36 godzin od zabetonowania gniazda.

system-antyupadkowy-alsipercha-tlc-rental

Skontaktuj się z nami

Jeśli interesuje Cię cena, masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług,  wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez TLCRental Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych z przesłaniem zgłoszenia za pomocą formularza. Oświadczam też, że swoje dane osobowe przekazuję dobrowolnie i jestem świadomy swojego prawa dostępu do ich treści oraz ich nadzorowania, łącznie z możliwością wniosku dotyczącego trwałego usunięcia w każdym czasie. Akceptuje postanowienia Polityki Prywatności

Wynajem Ogrodzeń